OSTRZEŻENIE O PRODUKCIE – AKCJA NAPRAWCZASzanowni Państwo,

w trosce o najwyższe bezpieczeństwo naszych Klientów oraz najwyższą jakość produktów Drutex S.A,

informujemy naszych Klientów, że do Drutex S.A. wpłynęła informacja od renomowanego producenta okuć do okien – MACO (Mayer & Co Beschlage GmbH) o możliwym niebezpieczeństwie dotyczącym okuć rozwierno-uchylnych MULTI z datą pakowania 2018/10 do 2019/03.
Zgodnie z informacją MACO: „nie można wykluczyć, że w przypadku niektórych elementów okuć, możliwe jest rozłączenie się nożycy i zawiasu, co w najgorszym wypadku może prowadzić do wypadnięcia skrzydła z ramy okna. Stanowić to może zagrożenie dla zdrowia i życia użytkownika. Takie zagrożenie stwierdzono podczas testów laboratoryjnych w pracowniach MACO. W żadnym z zamontowanych u odbiorców okien takie zdarzenie nie miało dotąd miejsca. Wymaga to jednak niezwłocznego sprawdzenia u konkretnego odbiorcy i ewentualnego uzupełnienia nożycy o dedykowany do tego celu klips lub sklejenie dwóch elementów
Podkreślamy, że otwieranie okien jest w pełni bezpieczne. Ewentualne ryzyko dotyczy tylko i wyłącznie funkcji uchyłu okna”
.
Zgodnie z informacją przekazaną przez MACO, usterka może być usunięta przez ekipy serwisowe MACO bez uszczerbku dla bezpieczeństwa użytkowania okna. W najbliższym czasie MACO planuje przeprowadzenie akcji naprawczej.


Potencjalnie wadliwe okucia były przedmiotem dostaw m.in. do Drutex S.A. oraz użyte do produkcji okien:

z oznaczeniem daty produkcji od 18.10.2018 r. do 30.05.2019r.


Akcja naprawcza MACO będzie koordynowana za pomocą specjalnie powołanego w tym celu globalnego CALL CENTER. Za pomocą CALL CENTER możliwe będzie uzgodnienie dogodnego dla Państwa terminu wizyty ekipy serwisowej MACO.
Uruchomienie akcji naprawczej oraz CALL CENTER planowane jest przez MACO w najbliższym możliwym terminie. Dokładną informację otrzymacie Państwo niedługo.

Do tego czasu prosimy o zachowanie ostrożności i niekorzystanie z funkcji uchyłu okna. Zwykłe otwieranie nie stanowi niebezpieczeństwa.Pomimo braku zawinienia ze strony Drutex S.A., wyrażamy ubolewanie w związku z zaistniałą sytuacją, a także przepraszamy Państwa za wszelkie ewentualne niedogodności i dziękujemy za zrozumienie.


Leszek Gierszewski
Prezes Zarządu
Kamila Newlin-Łukowicz
Wiceprezes Zarządu


Bytów, dnia. 11.07.2019 r.